24 kwietnia 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbył się Konkurs Wiedzy Historycznej „Powstanie Styczniowe 1863 - 2023”. Patronat honorowy nad konkursem objął wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów ze szkół podstawowych w Czerwonem, Janowie, Lachowie i Wykowie.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Józef Bogdan Wiśniewski – wójt Gminy Kolno, Barbara Sielawa – starszy kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem, Aleksandra Szyc – Redaktor Naczelna Gazety Gminnej, pracownik Urzędu Gminy Kolno oraz Grzegorz Okurowski – radny gminny i sołtys Czerwonego, która po sprawdzeniu testów według przygotowanego klucza wiedzy wydała następujący werdykt:

1. Dominik Bazydło – ( 28 pkt.) - SP Czerwone - nauczyciel przygotowujący: Wojciech Kulas
  2. Joanna Imiela – (28 pkt.) - SP Czerwone - nauczyciel przygotowujący: Wojciech Kulas
  3. Michał Przyborowski – (25 pkt.) - SP Lachowo - nauczyciel przygotowujący: Robert Sekściński

III. Dawid Chaberek – (24 pkt.) - SP Janowo - nauczyciel przygotowujący: BarbaraWądołowska

III. Amelia Długozima – (24 pkt.) - SP Czerwone nauczyciel przygotowujący: Wojciech Kulas

III. Norbert Niebrzydowski – (24 pkt.) -  SP Lachowo nauczyciel przygotowujący: Robert Sekściński

W teście można było uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas wieczornicy patriotycznej 9 maja o godz. 18:00 w Gminnej BP w Czerwonem.

Wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom ich przygotowującym serdecznie dziękujemy, a laureatom – gratulujemy.

Galeria zdjęć na fb biblioteki: