19 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem gościła Katarzynę Wasilkowską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Borkowie, Czerwonem i  Janowie.  Autorka opowiadała słuchaczom o swoim warsztacie pisarskim, o pomysłach skąd czerpie inspiracje do pisania książek. W nawiązaniu do powieści „Świat Mundka”, autorka zaprosiła młodzież do wspólnego przeczytania fragmentu książki, by później poruszyć temat trudnej relacji młodzieży z rodzicami. Podczas spotkania uczestnicy aktywnie włączyli się w rozmowę z autorką zadając pytania. Wielu chętnych zakupiło najnowsze książki pisarki i otrzymało dedykacje z autografem.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Czerwonem i FB w Borkowie i sfinansowane przez Książnicę Podlaską w Białymstoku ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć na fb biblioteki: