40 reprezentantów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kolno wystąpiło 27 marca 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem podczas XI Edycji Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”.

Mali recytatorzy byli znakomicie przygotowani. Zachwycili publiczność wdzięczną interpretacją „Bambo”, „Okularów”, „Kwoki”, czy „Kaczki dziwaczki”. Komisja konkursowa w składzie: Kazimierz Edward Koter – instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Marzena Góralczyk – bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock stanęła przed trudnym zadaniem, by spośród recytatorów wyłonić zwycięzców.

 Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Pięciolatki

  1. Maja Pietruszka - SP Zabiele
  2. Piotr Najda - SP Zabiele
  3. 3.Zuzanna  Burzyńska - SP Czerwone

Wyróżnienie: Eliza Niedźwiecka - SP Zaskrodzie

Sześciolatki

  1. Dominika Grzech - SP Zabiele
  2. Adam Paliwoda - SP Zabiele
  3. Piotr Terepka - SP Zaskrodzie

Wyróżnienie: Paulina Darmetko - SP Borkowo, Diana Paliwoda - SP Zabiele

Klasa I

  1. Amelia Rydzewska - SP Czerwone
  2. Anna Skrodzka - SP Wykowo
  3. Karolina Piwowarska - SP Czerwone

Wyróżnienie: Zuzanna Cempa - SP Janowo, Antoni Chrostowski - SP Lachowo

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania.  Fundatorem nagród ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok był Józef Bogdan Wiśniewski - wójt gminy Kolno, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

  GALERIA ZDJĘĆ