Eliminacje środowiskowe Powiatowego Konkursu o Tytuł Mistrza Interpretacji „Czytać każdy może …” odbyły się 20 listopada 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem. W konkursie wzięło udział 11 uczestników z terenu gminy Kolno. Prezentacje oceniała komisja w składzie: Ewa Grala – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie oraz Kazimierz Koter – instruktor Centrum Kultury Gminy Kolno.

W etapie powiatowym konkursu gminę Kolno reprezentować będą:

  • Barbara Jackiewicz (Czerwone),
  • Zofia Konstanty (Czerwone),
  • Anna Prusinowska (Czerwone),
  • Ewa Romatowska (Wykowo),
  • Barbara Siwik (Czerwone),

osoby te otrzymały nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania. Gratulujemy!

Dopełnieniem spotkania, w roku Wisławy Szymborskiej, była przygotowana przez bibliotekarzy prezentacja multimedialna o życiu i twórczości polskiej poetki noblistki.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom spotkania.