W pięknie udekorowanej sali, w otoczeniu darów jesieni 22 października 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji” w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Prezentacje oceniała komisja w składzie:: Dorota Klimek – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Małym Płocku, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie, Aneta Roman – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie. Jury najwyżej oceniło recytację następujących osób:

I miejsce -  Julia Kozicka – Borkowo – uczennica I LO w Kolnie

II miejsce - Anna Prusinowska - Czerwone

II miejsce -  Małgorzata Przytuła - Zabiele

III miejsce -  Ewa Romatowska - Wykowo

III miejsce -  Barbara Siwik, - Czerwone

 

Wyróżnienie: Danuta Boć – Janowo

Wyróżnienie: Jolanta Giedrojć – Gietki

Wyróżnienie: Barbara Kiełczewska – Wykowo

Wyróżnienie: Beata Kuliś – Nalewajek – Tyszki - Łabno

Wyróżnienie: Hanna Malinowska - Janowo 

 

Laureaci konkursu  otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania. Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2023 oraz dotacji banku Spółdzielczego w Kolnie za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pięknej jesiennej dekoracji oraz paniom z KGW w Czerwonem za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy recytatorom oraz publiczności za wspólnie spędzone, pełne lirycznych wrażeń niedzielne popołudnie. Do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ