17 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XII Edycja Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji” w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe.

Prezentacje oceniała komisja w składzie: Aneta Roman – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie - przewodnicząca komisji, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie oraz Anna Mieczkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. Jury najwyżej oceniło recytację następujących osób:

I miejsce - Karolina Grala - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie

II miejsce - Barbara Jackiewicz - Czerwone

II miejsce - Marta Rafałowska - Kolno

III miejsce - Hanna Malinowska - Janowo

III miejsce - Barbara Siwik - Czerwone

Wyróżnienie: Celina Banach (Niksowizna), Stanisława Chmielewska (Czerwone), Danuta Nicewicz (Kozioł), Grzegorz Okurowski (Czerwone), Krystyna Piwowarska (Czerwone), Małgorzata Przytuła (Zabiele Zakaleń).

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują przyjacielowi biblioteki, niezawodnemu Sylwestrowi Nicewiczowi za oprawę medialną konkursu, a także recytatorom oraz publiczności za wspólnie spędzone, pełne lirycznych wrażeń popołudnie.

 

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na fb biblioteki: