Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego Instytut Książki kontynuuje i rozwija program prowadzony od 2017 roku. Od września 2019 roku GBP w Czerwonem wydała blisko 50 wyprawek czytelniczych, pozyskując w ten sposób nowych czytelników w wieku 3-6 lat.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej. Dla bibliotekarzy to natomiast możliwość na pozyskanie nowych i wiernych czytelników.

Przed nami jeszcze dwa miesiące trwania akcji, która uzupełniona jest kampanią telewizyjną, radiową oraz promocją w Internecie i mediach społecznościowych. Bierze w niej udział para aktorów Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, prywatnie rodzice, którzy świadomie wychowują swoje pociechy w duchu zamiłowania do książek.

Drodzy Państwo warto pomyśleć o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który  mu poświecimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Instytut Książki