Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem po raz drugi dołączyła do grona ponad 5200 bibliotek w Polsce, w których realizowany będzie projekt „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach projektu na wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat będzie czekać wyjątkowy prezent – wyprawka czytelnicza na dobry, czytelniczy start. Wystarczy zostać czytelnikiem GBP w Czerwonem.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dodatkowo w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o wielu korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Chcemy pokazać, jak istotną rolę w kształtowaniu czytelnika od najmłodszych lat odgrywa biblioteka. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy!

GBP Czerwone