W Tygodniu Bibliotek, który w 2024 roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie” 9 maja mieliśmy przyjemność gościć grupę przedszkolną i uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie wraz z nauczycielami Bożeną Fabiszewską i Elżbietą Konstanty na zajęciach literackich i zabawach dydaktycznych tematycznie związanych z książką i biblioteką

"Biblioteka - miejsce na czasie" nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to inne niestandardowe formy.

Gabriela Lutrzykowska - przedstawicielka młodzieżowego DKK działającego przy bibliotece w Borkowie zaprezentowała dzieciom w formie teatrzyku Kamishibai "Calineczkę" Hansa Christiana Andersena.

Biblioteka to również przestrzeń do świetnej zabawy, dlatego nie zabrakło w tym dniu harców na placu zabaw.

Biblioteka to również miejsce wzajemnej życzliwości i serdeczności.  Dziękujemy za życzenia i laurkę, którą otrzymaliśmy.