„Samochwała”, „Pan Hilary”, „Psie smutki” te i inne wiersze można było usłyszeć w prezentacjach najmłodszych adeptów sztuki recytacji podczas XV Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”, który odbył się 16.04.2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem.

W konkursie wzięło udział 32 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: grupa pięciolatków, grupa sześciolatków, uczniowie klasy I.

Prezentacje  oceniała komisja w składzie: Ewa Bączek – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Maria Bućko – emerytowany nauczyciel, Marta Uliszewska  – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa pięciolatków

1. Maria Przybylska – SP w Wykowie
  2. Klara Kozłowska– SP Zaskrodzie
  3. Hanna Bazydło – SP Czerwone

Wyróżnienie – Amelia Kiełczewska – SP Lachowo

Wyróżnienie – Aleksander Samul – SP Janowo

Grupa sześciolatków

1. Maria Piechowska – SP Zaskrodzie
  2. Franciszek Rybiński – SP Janowo
  3. Lena Szumowska – SP Wykowo
  4. Oliwia Jeżewska – SP Janowo
  5. Jan Krom – SP Lachowo
  6. Zofia Sobolewska – SP Czerwone

Wyróżnienie – Nikola Sielawa – SP Borkowo

Uczniowie klasy I

1. Karolina Zadroga – SP Wykowo
  2. Alan Krupa– SP Wykowo
  3. Filip Filipkowski – SP Lachowo
  4. Daria Sielawa – SP Borkowo

Wyróżnienie – Zofia Nadolna – SP Zabiele

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu zostały wręczone dyplomy podziękowania.

Organizatorzy dziękują rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zmagań poetyckich w następnym roku.

Galeria zdjęć na fb biblioteki:

4 kwietnia 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”. 34 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu stanęło w szranki w zmaganiach  Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: grupa pięciolatków, grupa sześciolatków oraz uczniowie klasy I.

Prezentacje  oceniła komisja w składzie: Marzena Góralczyk  – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie oraz Marta Uliszewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa pięciolatków

1. Antonina Polewko – SP Lachowo
  2. Lena Szumowska – SP Wykowo
  3. Lidia Jakubczyk – SP Wykowo

Karolina Gorzemba – SP  Zaskrodzie
Maria Piechowska – SP  Zaskrodzie
Krzysztof Polewko  – SP  Lachowo

Grupa sześciolatków

1. Zuzanna Wieczorek – SP Borkowo
  2. Karolina Zadroga – SP Wykowo
  3. Aleksandra Archacka – SP Czerwone

Mikołaj Banach – SP  Wykowo

Uczniowie klasy I

1. Filip Dębkowski – SP Janowo
  2. Alan Kowalczyk – SP Janowo
  3. Zuzanna Filipkowska – SP Lachowo
  4. Łucja Podlaska – SP Zabiele

Oliwier Borzymowski – SP Lachowo,
Amelia Kryszajtys – SP Wykowo
Zuzanna Kryszajtys – SP Wykowo

Laureaci konkursu  otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym recytatorom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu wręczono dyplomy podziękowania. Nagrody zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii na lata 2022– 2023, za co serdecznie dziękujemy.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej edycji konkursu była inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu rodziców dzieci z przedszkola w Lachowie. To trzeba po prostu zobaczyć. Spektakl w ich wykonaniu to prawdziwy majstersztyk. Dziękujemy!

GALERIA ZDJĘĆ NA NASZYM FB