To projekt realizowany  w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Czerwonem przez młodzież z Czerwonego,  Wincenty i okolic. Pozyskana dotacja z Programu Równać Szanse nie tylko  umożliwi młodym ludziom rozwinąć  pasje kulinarne i  fotograficzne, ale wpłynie także na rozwój  kompetencji społecznych. Podczas spotkań młodzież wraz z dorosłymi  mieszkańcami  poznaje dawne  przepisy, przygotowuje potrawy, które fotografuje, by wykorzystać je do wydania  kalendarza kulinarnego. Na dwóch ostatnich spotkaniach młodzi ludzie nauczyli się wypieku pączków i faworków.  W międzyczasie młodzież  na warsztatach fotograficznych, prowadzonych przez  Sylwestra Nicewicza,  poznawała tajniki fotografii. Przed nami kolejne spotkania i wyjazd edukacyjny podlaskim szlakiem kulinarnym do Leśnego Dworku, Pacowej Chaty i Leśnego Przysiółka, gdzie będziemy uczestniczyć  warsztatach kulinarnych.

 

GBP w Czerwonem

 

GALERIA ZDJĘĆ