Młodzież z Borkowa i okolic uczestnicząca w projekcie ,,Śladami przeszłości i teraźniejszości" RKG ,,Równać szanse" 2019 realizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem 8 lutego 2020 r. wzięła udział w warsztatach kulinarnych.

    W remizie OSP w Borkowie panie z Koła Gospodyń Wiejskich uczyły grupę projektową przyrządzania typowo borkowskiej potrawy - sibrzaków.  Rozchodzący się wówczas charakterystyczny zapach dobitnie świadczył o tym, iż młodzież z zapałem wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Wszyscy mieli ręce pełne roboty. Każdy z uczestników warsztatów miał szansę samodzielnie usmażyć smakowitego pempucha. Okraszone placuszki ziemniaczane znikały z talerzy w mgnieniu oka. Okazało się, że ta tradycyjna, przyrządzana w Borkowie od niepamiętnych czasów potrawa, zdobyła serca młodych smakoszy.
     Było po prostu pysznie. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Borkowie serdecznie dziękujemy.

Martyna Bajno, Daria Cudnik, Natalia Klimek, Oliwia Sielawa

GALERIA ZDJĘĆ