W ostatnich miesiącach zdalnie, od 14 maja wreszcie w realu pracujemy w bibliotece w Borkowie nad projektem "Śladami przeszłości i teraźniejszości" RKG Równać szanse 2019. Jesteśmy zdeterminowani, by nasz projekt z sukcesem doprowadzić do końca. Po miesiącach przymusowej izolacji cieszymy się, że możemy wreszcie się spotkać. Pandemia  nauczyła nas, jak cenna jest wspólnota, jak ważna jest możliwość spotkania w jednym miejscu i czasie. Czasami całą grupą, na ogół jednak w małych zespołach zadaniowych skanujemy stare fotografie dotyczące historii i tradycji Borkowa, redagujemy opisy, układamy chronologicznie zgromadzony przez nas dość pokaźny materiał. Z powodu zaistniałej sytuacji bazujemy przede wszystkim na archiwach domowych, a nasi rodzice i dziadkowie są dla nas ogromnym wsparciem i źródłem bezcennych informacji.

 

GALERIA ZDJĘĆ