Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała IX Edycję  Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”. Konkurs odbył się 7 listopada

w bibliotece w Czerwonem. W konkursie wzięło udział 61 recytatorów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu oraz Gimnazjum w Lachowie i Gimnazjum w Zabielu.

Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych:

·        przedszkolaki,

·        uczniowie klas I – IV,

·        uczniowie klas V – VII,

·        gimnazjum.

 Prezentacje grupy 5 i 6 - latków oraz klas I - IV oceniała komisja w składzie: Danuta Kamińska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl, Aleksandra Szyc – redaktor naczelna Gazety Gminnej oraz  Kazimierz Edward Koter – instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno.

 

31 marca 2026 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”. W wydarzeniu wzięło udział 31 recytatorów ze szkół podstawowych i przedszkoli z Borkowa, Czerwona, Janowa, Lachowa, Wykowa i Zabiela.

Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: pięciolatki, sześciolatki oraz uczniowie klasy I. Prezentacje oceniała komisja w składzie: Marta Rydel (Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolnie), Jolanta Dudzińska (Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie) oraz Iwona Akus (Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo).

Laureaci konkursu:

Grupa pięciolatków:

  1. Konopka Kornel – SP Lachowo
  2. Laura Chiliński – SP Zabiele
  3. Julia Jurczyk – SP Czerwonem
    Wyróżnienia: Maria Samul – SP Janowo, Hanna Kamińska – SP Lachowo

Grupa sześciolatków:

  1. Julia Filipkowska – SP Lachowo
  2. Aleksandra Jerzyło – SP Janowo
  3. Weronika Boć – SP Borkowo
  4. Kornelia Truszkowska – SP Wykowo
  5. Karolina Wyrwas – SP Wykowo

Uczniowie klasy I:

  1. Szymon Duda – SP Janowo
  2. Wiktoria Jackowska – SP Czerwonem
  3. Martyna Dąbkowska – SP Wykowo
    Wyróżnienia: Maria Przybylska – SP Wykowo, Iga Turska – SP Janowo

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy – dyplomy za udział, a nauczyciele – dyplomy podziękowania. Nagrody zakupiono ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2026–2027.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich odwagę, zaangażowanie i talent. Do zobaczenia w przyszłym roku!

GBP w Czerwonem

Galeria zdjęć na FB biblioteki