19 maja GBP w Czerwonem zaprosiła laureatów i uczestników  gminnych konkursów zrealizowanych w ramach projektu „Literackie i historyczne wspomnienie Józefa Piłsudskiego w 150 rocznicę urodzin Marszałka” na podsumowanie. Odbyło się ono w  sąsiadującej z biblioteką  szkole podstawowej .  Było to właściwe miejsce,  ponieważ tego dnia szkoła obchodziła Święto Patrona , którym jest Marszałek Józef Piłsudski.  Obchody uświetnił występ teatralny małych  artystów dotyczący życiu i twórczości  Marszałka.  Laureaci konkursu Wiedzy „Rok 2017 rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego” otrzymali nagrody z rąk wójta Gminy Kolno Józefa Wiśniewskiego.  Zwycięzcom konkursu plastycznego ,pn.  „Marszałek Piłsudski  człowiek , który dał nam wolność” , dyplomy  i nagrody wręczył poseł Lech Kołakowski.  Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali dyplomy podziękowania z rąk dyrektora ZOPO  Stanisława  Szymańczyka. Nagrody na konkursy ufundował wójt gminy Kolno z  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz  Kancelaria Sejmu  RP.